LEDVANCE T8 EM 58Art.nr: 4073490
LED-lysrør
G13
Beskrivelse
Art.nr: 4073490LEDVANCE T8 EM SUPERIOR MULTI-LUMEN med høy ytelse og justerbar effekt erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Med en DIP-bryter i den ene enden justeres effekten enkelt i 2 trinn.
400 kr
inkl. MVA
Finnes i ulike varianter
Flere enn 10 stk på lager | Sendes innen 24 timer!
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4073490LEDVANCE T8 EM SUPERIOR MULTI-LUMEN med høy ytelse og justerbar effekt erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Med en DIP-bryter i den ene enden justeres effekten enkelt i 2 trinn.
Produktinformasjon
LEDVANCE T8 EM SUPERIOR MULTI-LUMEN med høy ytelse og justerbar effekt erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Med en DIP-bryter i den ene enden justeres effekten enkelt i 2 trinn. Utseende og følelse som et vanlig lysrør takket være glasskappen og metallendene. Siden røret er produsert helt i glass, beholder det formen gjennom hele levetiden. Instant-on lys gjør det svært godt egnet sammen med sensorteknologi og passer utmerket i korridorer, trapperom, oppganger og industrilokaler. Optimalt splintersikring takket være en spesiell PET-belegg. Raskt og enkelt bytte uten omkobling, starter medfølger.
- Energibesparelse på opptil 71 % (sammenlignet med tradisjonelle T8-lysrør)
- Raskt, enkelt og sikkert bytte med eller uten omkobling
- Svært allsidig takket være valgfri effekt/lumen (1200 mm-, 1500 mm-versjoner)
- Ingen bøying takket være glassrør
- Støtter implementering av HACCP fra produksjon til presentasjon
- Tåler mange inn- og utkoblinger
- Instant-on lys, derfor svært godt egnet sammen med sensorteknologi
- Også egnet for bruk ved lave temperaturer
- LED-erstatning for tradisjonelle T8-lysrør med G13-sokkel for drift med konvensjonelle forkoblinger eller 230 V nettspenning
- Multi-Lumen-funksjon: 2 valgfrie effekter (1200 mm-, 1500 mm-versjoner)
- LED-lysrør av glass med splintbeskyttelse, for eksempel for næringsmiddelindustrien
- ENEC 10 VDE-godkjenning
- Enkelt- og tandemdrift på konvensjonelle forkoblinger (≤0,9 m-versjoner)
- Ekstremt lang levetid: opptil 100 000 timer
- Kapslingsgrad: IP20
- Kvikksølvfri og RoHS-kompatibel
- Lavt flimmer i henhold til EU 2019/2020 (SVM ≤ 0,4 / PstLM ≤ 1)
| Tekniske data | |
| Diameter | 26,7 mm |
|---|---|
| Effekt lyskilde | 16,7–22,1 W |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse (EU 2019/2015) | C |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG0 |
| Farge | Hvit |
| Farge på hus/kapsling/stamme | Hvit |
| Fargebestandighet (MacAdam-ellipse) | SDCM5 |
| Fargetemperatur | 3000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80–89 |
| Gjennomsnittlig nominell levetid | 100000 t |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Lampebetegnelse | T8 |
| Lysytelse | 167 lm/W |
| Lampeform | Rør, doble ender |
| Lysstrøm | 2800–3700 lm |
| Lysfarge (EN 12464-1) | Varmhvit 3300 K |
| Egnet for magnetisk forkobling | Ja |
| Lengde | 1513 mm |
| Materiale lyskilde | Glass |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Min. antall tenninger | 200000 |
| Merkespenning | 220–240 V |
| Merkestrøm | 100 mA |
| Nominell lysstrøm (IEC 62612) | 3700 lm |
| Sokkel | G13 |
| Spenningsart | AC |
| Strålingsvinkel | 190 ° |
| Type glass/kuppel | Matt/Frostet |
| Vektet energiforbruk per 1000 timer | 23 kWh |
| REACH – Inneholder kandidatstoffer | Bly |
| REACH-dato | 2024-06-01 |
| REACH informasjonsplikt | Ja |
Energimerking Lyskilde - C
Lumen 3700 lm
Lengde 1513 mm
Fargetemperatur 3000 K
Diameter 26.7 mm
Brennetid 100000 h
Sokkel G13
Effekt lampe 22.1 W
EAN 4099854432606
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke C betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 160-185 lm/W.
Les det fullstendige produktinformasjonsbladetFaktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke C betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 160-185 lm/W.


