LEDVANCE T8 EM 15Art.nr: 4073523
LED-lysrør
G13
Beskrivelse
Art.nr: 4073523LEDVANCE T8 EM VALUE er prisgunstige LED-lysrør som erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Samme utseende og følelse som et vanlig lysrør takket være glasskolben og metallendene.
49 kr
inkl. MVA
Finnes i ulike varianter
Flere enn 10 stk på lager | Sendes innen 24 timer!
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4073523LEDVANCE T8 EM VALUE er prisgunstige LED-lysrør som erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Samme utseende og følelse som et vanlig lysrør takket være glasskolben og metallendene.
Produktinformasjon
LEDVANCE T8 EM VALUE er prisgunstige LED-lysrør som erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Utseende og følelse som et vanlig lysrør takket være glasskolben og endestykker i metall. Siden røret er produsert helt i glass, beholder det formen gjennom hele levetiden. Instant-on lys gjør det svært godt egnet sammen med sensorteknologi og passer spesielt i korridorer, trapperom og industrilokaler. Raskt og enkelt bytte uten omkobling, tenner følger med.
- Energibesparelse på opptil 69 % (sammenlignet med tradisjonelle T8-lysrør)
- Raskt, enkelt og sikkert skifte med eller uten omkobling
- Ingen bøying takket være glassrør
- Tåler mange til- og frakoblinger
- Instant-on lys, derfor svært godt egnet sammen med sensorteknologi
- Også egnet for bruk ved lave temperaturer
- LED-erstatter for tradisjonelle T8-lysrør med G13-sokkel for drift med konvensjonelle forkoblingsutstyr eller 230 V nettspenning
- Enkel- og tandemdrift på konvensjonelle forkoblingsutstyr (≤0,9 m versjoner)
- LED-lysrør i glass
- Lang levetid på opptil 50 000 t
- Homogen belysning
- Kvikksølvfri og RoHS-kompatibel
- Kapslingsgrad: IP20
- Lavt flimmer i henhold til EU 2019/2020 (SVM ≤ 0,4 / PstLM ≤ 1)
| Tekniske data | |
| Diameter | 26,7 mm |
|---|---|
| Effekt lyskilde | 5,4 W |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse (EU 2019/2015) | E |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG0 |
| Farge | Hvit |
| Farge hus/kapsling/stamme | Hvit |
| Fargestabilitet (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Fargetemperatur | 4000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Gjennomsnittlig nominell levetid | 50000 t |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Lambetegnelse | T8 |
| Lysutbytte | 120 lm/W |
| Lampetype/form | Rør, to ender |
| Lysstrøm | 650 lm |
| Lysfarge (EN 12464-1) | Nøytral 3300-5300 K |
| Egnet for magnetisk forkobling | Ja |
| Lengde | 451 mm |
| Materiale lyskilde | Glass |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Min. antall tennsykluser | 200000 |
| Merkespenning | 220-240 V |
| Merkestrøm | 25 mA |
| Nominell lysstrøm (IEC 62612) | 650 lm |
| Sokkel | G13 |
| Spenningstype | AC |
| Strålingsvinkel | 190 ° |
| Type glass/kopp | Matt/Frostet |
| Vektet energiforbruk per 1000 timer | 6 kWh |
| REACH – Inneholder kandidatstoffer | Bly |
| REACH-dato | 2024-06-01 |
| REACH informasjonsplikt | Ja |
Energimerking Lyskilde - E
Lumen 650 lm
Lengde 451 mm
Fargetemperatur 4000 K
Diameter 26.7 mm
Brennetid 50000 h
Sokkel G13
Effekt lampe 5.4 W
EAN 4099854434969
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke E betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 110-135 lm/W.
Les det fullstendige produktinformasjonsbladetFaktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke E betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 110-135 lm/W.


