LEDVANCE T8 EM 15Art.nr: 4073495
LED-lysrør
G13
Beskrivelse
Art.nr: 4073495LEDVANCE T8 EM SUPERIOR med høy ytelse erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Utseende og følelse som et vanlig lysrør takket være glasskappen og endestykker i metall.
200 kr
inkl. MVA
Finnes i ulike varianter
Flere enn 10 stk på lager | Sendes innen 24 timer!
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4073495LEDVANCE T8 EM SUPERIOR med høy ytelse erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Utseende og følelse som et vanlig lysrør takket være glasskappen og endestykker i metall.
Produktinformasjon
LEDVANCE T8 EM SUPERIOR med høy ytelse erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Utseende og følelse som et vanlig lysrør takket være glasskappen og metallendene. Siden røret er produsert helt i glass, beholder det formen gjennom hele levetiden. Instant-on lys, egner seg derfor svært godt sammen med sensorteknologi og passer perfekt i korridorer, trappeoppganger og industrilokaler. Optimalt splintbeskyttelse takket være en spesiell PET-belegg. Raskt og enkelt bytte uten omkobling, tenner følger med.
- Energibesparelse på opptil 71 % (sammenlignet med tradisjonelle T8-lysrør)
- Raskt, enkelt og sikkert bytte med eller uten omkobling
- Svært allsidig takket være valgfri effekt/lumen (1200 mm-, 1500 mm-versjoner)
- Ingen bøying takket være glassrør
- Støtter implementering av HACCP fra produksjon til presentasjon
- Tåler mange inn- og utkoblinger
- Instant-on lys, derfor svært godt egnet sammen med sensorteknologi
- Også egnet for bruk ved lave temperaturer
- LED-erstatning for tradisjonelle T8-lysrør med G13-sokkel for drift med konvensjonelle forkoblinger eller 230 V nettspenning
- Multi-Lumen-funksjon: 2 valgfrie effekter (1200 mm-, 1500 mm-versjoner)
- LED-lysrør av glass med splintbeskyttelse, for eksempel for næringsmiddelindustrien
- ENEC 10 VDE-godkjenning
- Enkelt- og tandemdrift på konvensjonelle forkoblinger (≤0,9 m-versjoner)
- Ekstremt lang levetid: opptil 100 000 timer
- Kapslingsgrad: IP20
- Kvikksølvfri og RoHS-kompatibel
- Lavt flimmer i henhold til EU 2019/2020 (SVM ≤ 0,4 / PstLM ≤ 1)
| Tekniske data | |
| Diameter | 26,7 mm |
|---|---|
| Effekt lyskilde | 5,1 W |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse (EU 2019/2015) | D |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG0 |
| Farge | Hvit |
| Farge hus/kapsling/stamme | Hvit |
| Fargestabilitet (McAdam ellipse) | SDCM5 |
| Fargetemperatur | 3000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Gjennomsnittlig nominell levetid | 100000 t |
| Kapslingsgrad (IP) | IP20 |
| Lambetegnelse | T8 |
| Lysutbytte | 158 lm/W |
| Lampeform | Rør, to ender |
| Lysstrøm | 810 lm |
| Lysfarge (EN 12464-1) | Varmhvit 3300 K |
| Egnet for magnetisk forkobling | Ja |
| Lengde | 450 mm |
| Materiale lyskilde | Glass |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Min. antall tennsykluser | 200000 |
| Merkespenning | 220-240 V |
| Merkestrøm | 24 mA |
| Nominell lysstrøm (IEC 62612) | 810 lm |
| Sokkel | G13 |
| Spenningsart | AC |
| Strålingsvinkel | 190 ° |
| Type glass/kuppel | Matt/Frostet |
| Vektet energiforbruk per 1000 timer | 6 kWh |
| REACH – Inneholder kandidatemner | Bly |
| REACH-dato | 2024-06-01 |
| REACH informasjonsplikt | Ja |
Energimerking Lyskilde - D
Lumen 810 lm
Lengde 450 mm
Fargetemperatur 3000 K
Diameter 26.7 mm
Brennetid 100000 h
Sokkel G13
Effekt lampe 5.1 W
EAN 4099854432446
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke D betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 135-160 lm/W.
Les det fullstendige produktinformasjonsbladetFaktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke D betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 135-160 lm/W.


