LEDVANCE T8 EM 36Art.nr: 4073511
LED-lysrør
G13
Beskrivelse
Art.nr: 4073511LEDVANCE T8 EM PERFORMANCE MULTI-LUMEN med justerbar effekt erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Med en DIP-bryter i den ene enden justeres effekten enkelt i 2 trinn.
109 kr
inkl. MVA
Finnes i ulike varianter
Flere enn 10 stk på lager | Sendes mandag 18. mai
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4073511LEDVANCE T8 EM PERFORMANCE MULTI-LUMEN med justerbar effekt erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller nettspenning. Med en DIP-bryter i den ene enden justeres effekten enkelt i 2 trinn.
Produktinformasjon
LEDVANCE T8 EM PERFORMANCE MULTI-LUMEN med justerbar effekt erstatter tradisjonelle T8-lysrør i eksisterende installasjoner for drift med konvensjonelle forkoblinger eller direkte på nettspenning. Med en dip-switch i den ene enden justeres effekten enkelt i 2 trinn. Utseende og følelse som et vanlig lysrør takket være glasskolben og metallendene. Fordi røret er produsert helt i glass, beholder det formen gjennom hele levetiden. Instant-on lys gjør det svært godt egnet sammen med sensorteknologi og passer utmerket i korridorer, trapperom/trappeoppganger og industrimiljøer. Optimalt splintervern takket være en spesial PET-beleggning. Raskt og enkelt bytte uten omkobling, tenner følger med.
- Energibesparelser på opptil 67 % (sammenlignet med tradisjonelle T8-lysrør)
- Raskt, enkelt og sikkert bytte med eller uten omkobling
- Svært allsidig takket være valgfri effekt/lumen (versjoner 1200 mm, 1500 mm)
- Ingen bøying takket være glassrør
- Støtter implementering av HACCP fra produksjon til presentasjon
- Tåler mange til- og frakoblinger
- Instant-on lys, egner seg derfor svært godt sammen med sensorteknologi
- Også egnet for bruk ved lave temperaturer
- LED-erstatning for tradisjonelle T8-lysrør med G13-sokkel for drift med konvensjonelle forkoblinger eller 230 V nettspenning
- Multi-Lumen-funksjon: 2 valgfrie effekter (versjoner 1200 mm, 1500 mm)
- LED-lysrør av glass med splintbeskyttelse, for eksempel for næringsmiddelindustrien
- Enkel- eller parallellkobling med konvensjonell forkobling (0,6 m-versjonen)
- Svært lang levetid: opptil 75 000 timer
- Kapslingsgrad: IP20
- Kvikksølvfri og RoHS-kompatibel
- Lav flimmer i henhold til EU 2019/2020 (SVM ≤ 0,4 / PstLM ≤ 1)
| Tekniske data | |
| Diameter | 26,7 mm |
|---|---|
| Effekt lyskilde | 13,1–15,6 W |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse (EU 2019/2015) | C |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG0 |
| Farge | Hvit |
| Farge hus/kapsling/stamme | Hvit |
| Fargebestandighet (McAdam ellipse) | SDCM5 |
| Fargetemperatur | 4000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80–89 |
| Gjennomsnittlig nominell levetid | 75000 t |
| Kapslingsgrad (IP) | IP20 |
| Lambetegnelse | T8 |
| Lysutbytte | 160 lm/W |
| Lampetype | Rør, to ender |
| Lysstrøm | 2100–2500 lm |
| Lysfarge (EN 12464-1) | Nøytral 3300–5300 K |
| Egnet for magnetisk forkobling | Ja |
| Lengde | 1212 mm |
| Materiale lyskilde | Glass |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Min. antall tenninger | 200000 |
| Merkespenning | 220–240 V |
| Merkestrøm | 70 mA |
| Nominell lysstrøm (IEC 62612) | 2500 lm |
| Sokkel | G13 |
| Spenningsart | AC |
| Strålingsvinkel | 190° |
| Type glass/kuppel | Matt/Frostet |
| Vektet energiforbruk per 1000 timer | 16 kWh |
| REACH – Inneholder kandidatstoffer | Bly |
| REACH-dato | 2024-06-01 |
| REACH informasjonsplikt | Ja |
Energimerking Lyskilde - C
Lumen 2500 lm
Lengde 1212 mm
Fargetemperatur 4000 K
Diameter 26.7 mm
Brennetid 75000 h
Sokkel G13
Effekt lampe 15.6 W
EAN 4099854432842
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke C betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 160-185 lm/W.
Les det fullstendige produktinformasjonsbladetFaktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke C betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 160-185 lm/W.


