LEDVANCE DULUX L18 EXTERNALArt.nr: 4073584
LED-lysrør
2G11
Beskrivelse
Art.nr: 4073584LEDVANCE DULUX LED L EXTERNAL PERFORMANCE brukes sammen med kompatible DALI-drifter (bestilles separat) og gir et eksternt system som enkelt kan installeres i eksisterende armaturer. Systemet gir fordeler som optimert driver og kompaktlysrør for et dimbart anlegg, uten problemer med kompatibilitet.
138 kr
inkl. MVA
Finnes i ulike varianter
Sendes innen 7-9 dager
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4073584LEDVANCE DULUX LED L EXTERNAL PERFORMANCE brukes sammen med kompatible DALI-drifter (bestilles separat) og gir et eksternt system som enkelt kan installeres i eksisterende armaturer. Systemet gir fordeler som optimert driver og kompaktlysrør for et dimbart anlegg, uten problemer med kompatibilitet.
Produktinformasjon
LEDVANCE DULUX LED L EXTERNAL PERFORMANCE brukes sammen med kompatible DALI‑drivere (bestilles separat) og gir et eksternt system som enkelt kan installeres i eksisterende armaturer. Systemet gir fordeler som optimalt tilpasset driver og kompaktlysrør for et dimbart anlegg, uten problemer med kompatibilitet. Støtter sirkulær økonomi ved å utnytte eksisterende armatur. Tenne/slukke‑installasjoner kan oppgraderes til dimbare anlegg. OBS! Kun for drift med kompatible DALI‑drivere: 7982651, 7982591 eller 7982592 (bestilles separat).
- Enkel og rask oppgradering til dimbart LED-system
- Praktisk og enkel installasjon, ingen kontroll av forkoblingens/drivverks kompatibilitet er nødvendig
- Enkel montering med hurtigkobling
- LED‑erstatning for tradisjonelle kompaktlysrør med 2G11-sokkel
- Konvensjonell formfaktor som passer i eksisterende armaturer
- Lang levetid opptil 50 000 t
- Kompatibel med LED-drivverk DR DALI-P -30/220-240/700 (4058075845367)
- Kompatibel med LED DRIVER LED TUBE EXTERNAL DALI P (4099854295157, 4099854295171)
- Lysregulering/dimming med høy kvalitet fra 1–100 %
| Tekniske data | |
| Diameter | 43,6 mm |
|---|---|
| Dimmbar | Ja |
| Effekt lyskilde | 8 W |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse (EU 2019/2015) | E |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG0 |
| Farge | Hvit |
| Farge hus/kapsling/stamme | Hvit |
| Fargebestandighet (McAdam-ellipse) | SDCM6 |
| Fargetemperatur | 3000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Gjennomsnittlig nominell levetid | 50000 t |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Lampeffektivitet | 125 lm/W |
| Lampetype | Rør, enkel ende |
| Lysstrøm | 1000 lm |
| Lysfarge (EN 12464-1) | Varmhvit 3300 K |
| Lengde | 229,5 mm |
| Materiale lyskilde | Glass |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Min. antall tenning-/svitsjesykluser | 200000 |
| Merkespenning | 60 V |
| Merkestrøm | 350 mA |
| Nominell lysstrøm (IEC 62612) | 1000 lm |
| Sokkel | 2G11 |
| Spenningsart | DC |
| Strålevinkel | 140 ° |
| Type glass/skjerm | Matt/Frostet |
| Vektet energiforbruk per 1000 timer | 8 kWh |
| REACH – Inneholder kandidatstoffer | Bly |
| REACH-dato | 2025-01-01 |
| REACH informasjonsplikt | Ja |
Energimerking Lyskilde - E
Lumen 1000 lm
Lengde 229.5 mm
Fargetemperatur 3000 K
Diameter 43.6 mm
Brennetid 50000 h
Dimbar Ja
Sokkel 2G11
Effekt lampe 8 W
EAN 4099854495458
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke E betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 110-135 lm/W.
Les det fullstendige produktinformasjonsbladetFaktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke E betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 110-135 lm/W.


