LEDVANCE ULTRA WIDE ASYMArt.nr: 4004732
Strålekaster
45°x140°, DALI-styring
Beskrivelse
Art.nr: 4004732LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE er robuste og slitesterke LED-lyskastere med 4 ulike lysfordelinger: WIDE ASYM 55°x110° for ulike bruksområder, ULTRA WIDE ASYM 45°x140° for områdebelysning, SYM 60° for mellomhøye til høye master og ROTATIONAL SYM 30° for høye master. Finnes som av/på-variant eller med DALI-2.
1 901 kr
inkl. MVA
Finnes i ulike varianter
Sendes innen 7-10 dager
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4004732LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE er robuste og slitesterke LED-lyskastere med 4 ulike lysfordelinger: WIDE ASYM 55°x110° for ulike bruksområder, ULTRA WIDE ASYM 45°x140° for områdebelysning, SYM 60° for mellomhøye til høye master og ROTATIONAL SYM 30° for høye master. Finnes som av/på-variant eller med DALI-2.
Produktinformasjon
LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE er robuste og slitesterke LED-lyskastere med 4 ulike lysfordelinger: WIDE ASYM 55°x110° for ulike bruksområder, ULTRA WIDE ASYM 45°x140° for områdebelysning, SYM 60° for mellomhøye til høye master og ROTATIONAL SYM 30° for høye master. Finnes som av/på-variant eller med DALI 2.0 for lysstyring. Lysstrømmer fra 5700 lm og opp til 38 500 lm. Tåler omgivelsestemperatur fra -30° til 50 °C. Vinklet montering (45°) og opptil 180° tilt. Med membran for å motvirke kondens inne i armaturen. Leveres med brakett og 2 m tilkoblingskabel.
- Energibesparelse på opptil 90 % sammenlignet med halogenstrålkastere
- Energibesparelse på opptil 45 % sammenlignet med tradisjonelle armaturer med utladningslamper
- Lyssterk og robust med lang levetid
- Homogen lysfordeling og minimert blending
- Ingen opplys (ULOR 0 %) ved 0° tilt
- Nøkkelhull for å sikre enkel installasjon
- DALI 2.0-grensesnitt for integrering av lysstyringssystemer
- Høy effektivitet: opptil 140 lm/W
- Asymmetrisk lysfordeling for områdebelysning
- Vinklet montering (45°) og opptil 180° tilt
- Høy overspenningsbeskyttelse: opptil 10 kV (L/N-PE), 6 kV (L-N)
- Integrert lufting for å forhindre kondens inne i armaturen
- Tilkobling via 2 m kabel
- Kapslingsgrad: IP66
- Slagfasthet: IK08
- Omgivelsestemperatur i drift: -30…+50 °C
| Tekniske data | |
| Antall poler | 5 |
|---|---|
| Armatur med begrenset ytetyperatur "D" (EN 60598-2-24) | Ja |
| Bredde | 330 mm |
| DALI-2-dimming | Ja |
| Dimbar | Ja |
| Forkobling/driver | LED-driver (konstantstrøm) |
| Forkobling/driver inkludert | Ja |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse lyskilde (EU 2019/2015) | Ikke påkrevd |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG1 |
| Farge på hus/kapsling/stamme | Svart |
| Fargebestandighet (MacAdam ellipse) | SDCM5 |
| Fargetemperatur | 3000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Glødetrådstest (IEC 60695-2-11) | 650 °C - 30 s |
| Høyde/Dybde | 77 mm |
| Justerbarhet | Svingbar |
| Regulering av lysfluks | Trinnløs regulerbar |
| Kapslingsgrad (IP) | IP66 |
| Lampeholder/sokkel | Ingen |
| Lysfluks | 11800 lm |
| Lysfarge | Hvit |
| Lysfordeler/spredning | Fokuslinse |
| Lysfordeling | Asymmetrisk |
| Lyskilde | LED (ikke utskiftbar) |
| Lysåpningsvinkel | 80° (ekstra bredstrålende) |
| Lysutbytte | 118 lm/W |
| Lysuttak | Direkte |
| Egnet for søyle-/gulvmontering | Ja |
| Egnet for utenpåliggende montasje | Ja |
| Egnet for veggmontering | Ja |
| Lengde | 418 mm |
| Materiale hus/kapsling/stamme | Aluminium |
| Materiale kuppel/kåpe | Glass (transparent) |
| Maks. antall armaturer per automatsikring B16 (MCB) | 5 |
| Maks. antall armaturer per automatsikring C16 (MCB) | 8 |
| Maks. systemeffekt | 100 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Merkespenning | 220-240 V |
| Merkestrøm | 490 mA |
| Nominell levetid L70/B50 ved 25 °C | 100000 h |
| Nominell omgivelsestemperatur iht. IEC 62722-2-1 | -30-50 °C |
| Nominell lysfluks (IEC 62722-2-1) | 11800 lm |
| Beskyttelsesklasse (IEC 61140) | I |
| Slagfasthet (IK) | IK08 |
| Spenningstype | AC |
| Type kabelinnføring | Ende |
| Overflatebehandling | Pulverlakkert |
| REACH - Inneholder kandidatstoffer | Bly |
| REACH-dato | 2022-06-01 |
| REACH informasjonsplikt | Ja |
| Utførelse | ULTRA WIDE ASYM |
IP-klasse IP66
Effekt lampe 100 W
Farge Svart
EAN 4058075760646
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
