LEDVANCE 50 PS 830Art.nr: 4068531
Strålekaster
Beskrivelse
Art.nr: 4068531LEDVANCE flomlys Floodlight Performance erstatter tradisjonelle flomlysarmaturer med halogenlyskilder og har en lyseffektivitet på opptil 150 lm/W. Serien leveres i 7 effektnivåer, 3 fargetemperaturer og med svart eller hvitt armaturhus. LEDVANCE flomlys Floodlight Performance er utstyrt med POWER-SELECT-funksjon som gjør det mulig å stille inn lysstrømmen direkte på armaturen, samt en matt opal diffusor i herdet glass som gir en jevn lysfordeling og reduserer blending.
859 kr
inkl. MVA
Flere enn 10 stk på lager | Sendes innen 24 timer!
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4068531LEDVANCE flomlys Floodlight Performance erstatter tradisjonelle flomlysarmaturer med halogenlyskilder og har en lyseffektivitet på opptil 150 lm/W. Serien leveres i 7 effektnivåer, 3 fargetemperaturer og med svart eller hvitt armaturhus. LEDVANCE flomlys Floodlight Performance er utstyrt med POWER-SELECT-funksjon som gjør det mulig å stille inn lysstrømmen direkte på armaturen, samt en matt opal diffusor i herdet glass som gir en jevn lysfordeling og reduserer blending.
Produktinformasjon
LEDVANCE lyskaster Floodlight Performance erstatter tradisjonelle lyskasterarmaturer med halogenlyskilder og har en lyseffektivitet på opptil 150 lm/W. Serien leveres i 7 effektnivåer, 3 fargetemperaturer og med sort eller hvitt armaturhus.
LEDVANCE lyskaster Floodlight Performance er utstyrt med POWER-SELECT-funksjon som gjør det mulig å stille inn lysstrømmen direkte på armaturen, samt en matt opal diffusor i herdet glass som gir en jevn lysfordeling og reduserer blending.
LEDVANCE lyskaster Floodlight Performance har monteringsbøyle med 30° vinkel og stort rotasjonsområde, pustemembran for bedre luftutveksling og redusert kondensrisiko, samt robust kabelinnføring og integrert vannstopp-funksjon. Dette gjør armaturen egnet for utendørs bruk og applikasjoner som fasadebelysning, boligområder, hager, parkeringsplasser og tunneler.
LEDVANCE lyskaster Floodlight Performance er utstyrt med POWER-SELECT-funksjon som gjør det mulig å stille inn lysstrømmen direkte på armaturen, samt en matt opal diffusor i herdet glass som gir en jevn lysfordeling og reduserer blending.
LEDVANCE lyskaster Floodlight Performance har monteringsbøyle med 30° vinkel og stort rotasjonsområde, pustemembran for bedre luftutveksling og redusert kondensrisiko, samt robust kabelinnføring og integrert vannstopp-funksjon. Dette gjør armaturen egnet for utendørs bruk og applikasjoner som fasadebelysning, boligområder, hager, parkeringsplasser og tunneler.
| Tekniske data | |
| Anpasset for arbeid ved bildeskjerm (EN 12464-1) | Nei |
|---|---|
| Antall poler | 3 |
| Armatur med begrenset overflatetemperatur "D" (EN 60598-2-24) | Ja |
| Styring via Bluetooth | Nei |
| Børstet overflate | Nei |
| Bredde | 43 mm |
| Dimbar 0–10 V | Nei |
| Dimbar 1–10 V | Nei |
| Dimbar bakkant (phase cut-off) | Nei |
| Dimbar DALI | Nei |
| Dimbar DALI-2 | Nei |
| Dimbar DMX | Nei |
| Dimbar DSI | Nei |
| Dimbar forkant (phase cut-on) | Nei |
| Dimbar LineSwitch | Nei |
| Dimbar med touch | Nei |
| Dimbar med trykknapp | Nei |
| Dimbar med nettspenningsmodulering | Nei |
| Dimbar med potensiometer (integrert) | Nei |
| Programmerbar dimming | Nei |
| Dimbar RF | Nei |
| Dimbar sinuskurve (Sine Wave Reduction) | Nei |
| Dimbar, fabrikatspesifikk | Nei |
| Dimbar Zigbee | Nei |
| Dimbar | Nei |
| Forkobling/driver | Elektronisk driver |
| Driver inkludert | Ja |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse lyskilde (EU 2019/2015) | D |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG1 |
| Farge hus/kapsling/stamme | Svart |
| Justerbar lysfarge | Nei |
| Fargekonstans (McAdam ellipse) | SDCM5 |
| Fargetemperatur | 3000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80–89 |
| Glødetrådstest (IEC 60695-2-11) | 650 °C - 30 s |
| Høyde/Dybde | 179 mm |
| Integrert nødbelysning/nødstrømsforsyning | Nei |
| Justerbar lysfordeling | Nei |
| Justerbarhet | Svingbar |
| Regulering av lysstrøm | Trinn |
| Kapslingsgrad (IP) | IP66 |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nei |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nei |
| Kompatibel med Casambi | Nei |
| Kompatibel med Google Assistant | Nei |
| Konstant lysstrøm (CLO) | Nei |
| Lampeholder/sokkel | Ingen |
| Lysstrøm | 3670–5500 lm |
| Lysfarge | Hvit |
| Lysfordeler/spredning | Reflektor |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskilde | LED (ikke utskiftbar) |
| Spredningsvinkel | Åpen stråle |
| Lysutbytte | 133 lm/W |
| Lysutgang | Direkte |
| Egnet for innfelt montering | Nei |
| Egnet for klemme-/klammermontasje | Nei |
| Egnet for lavspenningssystem | Nei |
| Egnet for søyle-/gulvmontering | Ja |
| Egnet for pendelmontering | Nei |
| Egnet for skinnemontasje | Nei |
| Egnet for takmontering | Nei |
| Egnet for traversmontering | Nei |
| Egnet for utenpåliggende montasje | Ja |
| Egnet for veggmontering | Ja |
| Egnet antall lyskilder | 0 |
| Lengde | 201 mm |
| Materiale hus/kapsling/stamme | Aluminium |
| Materiale kuppel/skjerm | Glass (opal) |
| Maks. antall armaturer per automatsikring B16 (MCB) | 50 |
| Maks. antall armaturer per automatsikring C16 (MCB) | 64 |
| Maks. systemeffekt | 41 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Nei |
| Med bevegelsessensor | Nei |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Merkespenning | 220–240 V |
| Merkestrøm | 185 mA |
| Nominell levetid L70/B50 ved 25 °C | 100000 h |
| Nominell omgivelsestemperatur iht. IEC 62722-2-1 | -30–50 °C |
| Nominell lysstrøm (IEC 62722-2-1) | 5500 lm |
| Reflektor | Matt |
| Reflektorfarge | Hvit |
| Isolasjonsklasse (IEC 61140) | I |
| Slagfasthet (IK) | IK07 |
| Spenningsart | AC |
| Tilkoblingstype | Stikklemme (hurtigklemme) |
| Type kabelavslutning | Ende |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 30 minutter | Nei |
| UK Building Regs Part B brannklassifisiert - 60 minutter | Nei |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 90 minutter | Nei |
| Utskiftbar driver | Nei |
| Overflatebehandling | Pulverlakkert |
| Overdekking med isolasjon | Nei |
| Anpasset for arbeid ved bildeskjerm (EN 12464-1) | Nei |
| Antall poler | 3 |
Fast Ja
Energimerking Lyskilde - D
Lumen 5500 lm
Fargetemperatur 3000 K
Nettilkobling Ja
IP-klasse IP66
Effekt lampe 41 W
Vinklingsbar Ja
EAN 4099854305924
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke D betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 135-160 lm/W.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke D betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 135-160 lm/W.

