LEDVANCE 20 PS 840Art.nr: 4068527
Strålekaster
Beskrivelse
Art.nr: 4068527LEDVANCE lyskaster FLOODLIGHT PERFORMANCE erstatter tradisjonelle lyskasterarmaturer med halogenlyskilder. Armaturen har innebygd LED-lyskilde og elektronisk forkobling som ikke er utskiftbar, merkespenningen er 220–240 V og maksimal systemeffekt er 17 W med effektfaktor 0,9.
309 kr
inkl. MVA
Flere enn 10 stk på lager | Sendes innen 24 timer!
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4068527LEDVANCE lyskaster FLOODLIGHT PERFORMANCE erstatter tradisjonelle lyskasterarmaturer med halogenlyskilder. Armaturen har innebygd LED-lyskilde og elektronisk forkobling som ikke er utskiftbar, merkespenningen er 220–240 V og maksimal systemeffekt er 17 W med effektfaktor 0,9.
Produktinformasjon
LEDVANCE lyskaster FLOODLIGHT PERFORMANCE erstatter tradisjonelle lyskasterarmaturer med halogenlyskilder. Armaturen har integrert LED-lyskilde og elektronisk, ikke-utskiftbart drivverk, merkespenningen er 220–240 V og maksimal systemeffekt er 17 W med effektfaktor 0,9. Lyset er hvitt med fargetemperatur 4 000 K og fargegjengivelse CRI 80–89; fargekonsekvensen er angitt som SDCM5 og fotobiologisk sikkerhetsklasse er RG1, mens nominell levetid L70/B50 ved 25 °C er 100 000 t.
LEDVANCE lyskaster har armaturhus i aluminium med pulverlakkert, svart overflate og front i herdet opalglass samt matt, hvit reflektor for en jevn lysfordeling og lav blending. Lysfordelingen er symmetrisk med direkte lysutbytte og åpen lysstråle, og lysstrømmen kan justeres i forhåndsinnstilte trinn via POWER-SELECT-funksjonen direkte på armaturen. Monteringsbøylen kan vinkles 30° og armaturen kan svinges for innretting; pustemembran og robust kabelgjennomføring med integrert vannstoppfunksjon er beregnet på å motvirke kondens og gi fuktbeskyttelse ved utendørs bruk.
LEDVANCE lyskaster er klassifisert i beskyttelsesklasse I og har slagfasthet IK07, tilkobling skjer med innstikklemmer og dimming støttes ikke. Armaturen er egnet for utenpåliggende montasje, veggmontasje og søyle-/gulvmontasje og kan brukes til utendørsbelysning av for eksempel bygfasader, boligområder, hager, parkeringsplasser og tunneler.
LEDVANCE lyskaster har armaturhus i aluminium med pulverlakkert, svart overflate og front i herdet opalglass samt matt, hvit reflektor for en jevn lysfordeling og lav blending. Lysfordelingen er symmetrisk med direkte lysutbytte og åpen lysstråle, og lysstrømmen kan justeres i forhåndsinnstilte trinn via POWER-SELECT-funksjonen direkte på armaturen. Monteringsbøylen kan vinkles 30° og armaturen kan svinges for innretting; pustemembran og robust kabelgjennomføring med integrert vannstoppfunksjon er beregnet på å motvirke kondens og gi fuktbeskyttelse ved utendørs bruk.
LEDVANCE lyskaster er klassifisert i beskyttelsesklasse I og har slagfasthet IK07, tilkobling skjer med innstikklemmer og dimming støttes ikke. Armaturen er egnet for utenpåliggende montasje, veggmontasje og søyle-/gulvmontasje og kan brukes til utendørsbelysning av for eksempel bygfasader, boligområder, hager, parkeringsplasser og tunneler.
| Tekniske data | |
| Anpasset for arbeid ved bildeskjerm (EN 12464-1) | Nei |
|---|---|
| Antall poler | 3 |
| Armatur med begrenset overflatetemperatur "D" (EN 60598-2-24) | Ja |
| Bluetooth-styrt | Nei |
| Børstet overflate | Nei |
| Bredde | 38 mm |
| Dimbar 0-10 V | Nei |
| Dimbar 1-10 V | Nei |
| Dimbar bakkant (phase cut-off) | Nei |
| Dimbar DALI | Nei |
| Dimbar DALI-2 | Nei |
| Dimbar DMX | Nei |
| Dimbar DSI | Nei |
| Dimbar framkant (phase cut-on) | Nei |
| Dimbar LineSwitch | Nei |
| Dimbar med touch | Nei |
| Dimbar med trykknapp | Nei |
| Dimbar nettspenningsmodulering | Nei |
| Dimbar potensiometer (integrert) | Nei |
| Dimbar programmerbar | Nei |
| Dimbar RF | Nei |
| Dimbar sinusbølge (Sine Wave Reduction) | Nei |
| Dimbar fabrikatspesifikk | Nei |
| Dimbar Zigbee | Nei |
| Dimbar | Nei |
| Forkobling | Elektronisk forkobling |
| Forkobling inkludert | Ja |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse lyskilde (EU 2019/2015) | C |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG1 |
| Farge hus/kapsling/stamme | Svart |
| Farge på lys justerbar | Nei |
| Fargestabilitet (McAdam ellipse) | SDCM5 |
| Fargetemperatur | 4000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Glødetrådstest (IEC 60695-2-11) | 650 °C - 30 s |
| Høyde/Dybde | 141 mm |
| Integrert nødstrømsforsyning | Nei |
| Justerbar lysfordeling | Nei |
| Justerbarhet | Svingbar |
| Regulering lysstrøm | Trinn |
| kapslingsgrad (IP) | IP66 |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nei |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nei |
| Kompatibel med Casambi | Nei |
| Kompatibel med Google Assistant | Nei |
| Konstant lysstrøm (CLO) | Nei |
| Lampeholder/sokkel | Ingen |
| Lysstrøm | 1600-2400 lm |
| Lysfarge | Hvit |
| Lysfordeler/spredning | Reflektor |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskilde | LED (ikke utskiftbar) |
| Lysåpningsvinkel | Åpen stråle |
| Lysutbytte | 145 lm/W |
| Lysuttak | Direkte |
| Egnet for innfelt montasje | Nei |
| Egnet for klemmontering | Nei |
| Egnet for lavspenningssystem | Nei |
| Egnet for søyle-/gulvmontering | Ja |
| Egnet for pendelmontasje | Nei |
| Egnet for skinnemontasje | Nei |
| Egnet for takmontasje | Nei |
| Egnet for traversmontasje | Nei |
| Egnet for utenpåliggende montasje | Ja |
| Egnet for veggmontasje | Ja |
| Egnet antall lyskilder | 0 |
| Lengde | 157 mm |
| Materiale hus/kapsling/stamme | Aluminium |
| Materiale kuppel/deksel | Glass (opal) |
| Maks. antall armaturer per automatsikring B16 (MCB) | 102 |
| Maks. antall armaturer per automatsikring C16 (MCB) | 131 |
| Maks. systemeffekt | 17 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Nei |
| Med bevegelsessensor | Nei |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Merkespenning | 220-240 V |
| Merkestrøm | 75 mA |
| Nominell levetid L70/B50 ved 25 °C | 100000 h |
| Nominell omgivelsestemperatur i henhold til IEC 62722-2-1 | -30-50 °C |
| Nominell lysstrøm (IEC 62722-2-1) | 2400 lm |
| Reflektor | Matt |
| Reflektorfarge | Hvit |
| Beskyttelsesklasse (IEC 61140) | I |
| Slagfasthet (IK) | IK07 |
| Spenningsart | AC |
| Type tilkobling | Stikklemme (hurtigklemme) |
| Type kabelavslutning | Avslutning |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 30 minutter | Nei |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 60 minutter | Nei |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 90 minutter | Nei |
| Utskiftbar forkobling | Nei |
| Overflatebehandling | Pulverlakkert |
| Overdekking med isolasjon | Nei |
| Anpasset for arbeid ved bildeskjerm (EN 12464-1) | Nei |
| Antall poler | 3 |
Fast Ja
Energimerking Lyskilde - C
Lumen 2400 lm
Fargetemperatur 4000 K
Nettilkobling Ja
IP-klasse IP66
Effekt lampe 17 W
Vinklingsbar Ja
EAN 4099854305825
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke C betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 160-185 lm/W.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke C betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 160-185 lm/W.

