LEDVANCE 10 PS 840Art.nr: 4068521
Strålekaster
Beskrivelse
Art.nr: 4068521LEDVANCE Floodlight Performance-flomlysarmatur erstatter tradisjonelle flomlysarmaturer med halogenlyskilder. Den har en oppgitt effektivitet på opptil 150 lm/W og leveres i 7 effektnivåer, 3 fargetemperaturer samt med sort eller hvitt armaturhus.
259 kr
inkl. MVA
Flere enn 10 stk på lager | Sendes innen 24 timer!
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4068521LEDVANCE Floodlight Performance-flomlysarmatur erstatter tradisjonelle flomlysarmaturer med halogenlyskilder. Den har en oppgitt effektivitet på opptil 150 lm/W og leveres i 7 effektnivåer, 3 fargetemperaturer samt med sort eller hvitt armaturhus.
Produktinformasjon
LEDVANCE Floodlight Performance-flomlysarmatur erstatter tradisjonelle flomlysarmaturer med halogenlyskilder. Den har en oppgitt effektivitet på opptil 150 lm/W og leveres i 7 effektnivåer, 3 fargetemperaturer samt med sort eller hvitt armaturhus. Alle varianter har POWER-SELECT-funksjon for justering av lysstrøm i trinn direkte på armaturen. Lysfordelingen er symmetrisk, og en matt diffusor i herdet opalglass gir en jevn lysfordeling med lav blending; reflektoren er matt og hvit. Armaturhuset er i aluminium med pulverlakkert overflate og har en svingbar monteringsbøyle med 30° vinkel og stort rotasjonsområde. Et pustemembran optimerer luftutvekslingen og reduserer risikoen for kondens inne i armaturen, og konstruksjonen har robust kabelinnføring samt integrert vannstoppfunksjon for utendørs bruk som bygningsfasader, boligområder, hager, parkeringsplasser og tunneler. Armaturen er beregnet for utenpåliggende montering, vegg- og søyle-/gulvmontering, har beskyttelsesklasse I og slagfasthet IK07, LED-lyskilde som ikke er utskiftbar samt elektronisk forkobling/drivdon som inngår; dimming mangler. Fotobiologisk sikkerhet er klasse RG1, fargegjengivelsesindeks CRI/Ra 80–89 med fargebestandighet SDCM5, driftstemperaturområde −30–50 °C og nominell levetid L70/B50 ved 25 °C er 100 000 t.
| Tekniske data | |
| Anpasset for arbeid ved bildeskjerm (EN 12464-1) | Nei |
|---|---|
| Antall poler | 3 |
| Armatur med begrenset overflatetemperatur "D" (EN 60598-2-24) | Ja |
| Bluetooth-styrt | Nei |
| Børstet overflate | Nei |
| Bredde | 36 mm |
| Dimming 0-10 V | Nei |
| Dimming 1-10 V | Nei |
| Dimming bakkant (phase cut-off) | Nei |
| Dimming DALI | Nei |
| Dimming DALI-2 | Nei |
| Dimming DMX | Nei |
| Dimming DSI | Nei |
| Dimming framkant (phase cut-on) | Nei |
| Dimming LineSwitch | Nei |
| Dimming med touch | Nei |
| Dimming med trykknapp | Nei |
| Dimming nettspenningsmodulering | Nei |
| Dimming potensiometer (integrert) | Nei |
| Programmerbar dimming | Nei |
| Dimming RF | Nei |
| Dimming sinusbølge (Sine Wave Reduction) | Nei |
| Produsentspesifikk dimming | Nei |
| Dimming Zigbee | Nei |
| Dimbar | Nei |
| Forkobling | Elektronisk forkobling |
| Forkobling inkludert | Ja |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse lyskilde (EU 2019/2015) | C |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG1 |
| Farge på hus/kapsling/stamme | Svart |
| Justerbar lysfarge | Nei |
| Fargebestandighet (McAdam ellipse) | SDCM5 |
| Fargetemperatur | 4000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Glødetrådstest (IEC 60695-2-11) | 650 °C - 30 s |
| Høyde/Dybde | 127 mm |
| Integrert nødkraftforsyning | Nei |
| Justerbar lysfordeling | Nei |
| Justerbarhet | Vippbar |
| Justering lysstrøm | Trinn |
| Kapslingsgrad (IP) | IP66 |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nei |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nei |
| Kompatibel med Casambi | Nei |
| Kompatibel med Google Assistant | Nei |
| Konstant lysstrøm (CLO) | Nei |
| Lampeholder/sokkel | Ingen |
| Lysstrøm | 850-1200 lm |
| Lysfarge | Hvit |
| Lysfordeler/spredning | Reflektor |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskilde | LED (ikke utskiftbar) |
| Lysåpningsvinkel | Åpen stråle |
| Lysutbytte | 145 lm/W |
| Lysuttak | Direkte |
| Egnet for innbygging/innfelling | Nei |
| Egnet for klemmontering | Nei |
| Egnet for lavspenningssystem | Nei |
| Egnet for søyle-/gulvmontering | Ja |
| Egnet for pendelmontasje | Nei |
| Egnet for skinnemontasje | Nei |
| Egnet for takmontasje | Nei |
| Egnet for traversmontasje | Nei |
| Egnet for utenpåliggende montasje | Ja |
| Egnet for veggmontering | Ja |
| Egnet antall lyskilder | 0 |
| Lengde | 136 mm |
| Materiale hus/kapsling/stamme | Aluminium |
| Materiale kuppel/deksel | Glass (opal) |
| Maks. antall armaturer per automatsikring B16 (MCB) | 98 |
| Maks. antall armaturer per automatsikring C16 (MCB) | 125 |
| Maks. systemeffekt | 8 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Nei |
| Med bevegelsessensor | Nei |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Merkespenning | 220-240 V |
| Merkestrøm | 40 mA |
| Nominell levetid L70/B50 ved 25 °C | 100000 h |
| Nominell omgivelsestemperatur i henhold til IEC 62722-2-1 | -30-50 °C |
| Nominell lysstrøm (IEC 62722-2-1) | 1200 lm |
| Reflektor | Matt |
| Reflektorfarge | Hvit |
| Beskyttelsesklasse (IEC 61140) | I |
| Slagfasthet (IK) | IK07 |
| Spenningsart | AC |
| Tilkoplingstype | Stikklemme (hurtigklemme) |
| Type kabelinnføring | Ende |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 30 minutter | Nei |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 60 minutter | Nei |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 90 minutter | Nei |
| Utskiftbar forkobling | Nei |
| Overflatebehandling | Pulverlakkert |
| Overdekning med isolasjon | Nei |
| Anpasset for arbeid ved bildeskjerm (EN 12464-1) | Nei |
| Antall poler | 3 |
Fast Ja
Energimerking Lyskilde - C
Lumen 850 lm
Fargetemperatur 4000 K
Nettilkobling Ja
Antall effektstillinger 7 Stk
IP-klasse IP66
Effekt lampe 8 W
Vinklingsbar Ja
EAN 4099854305665
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke C betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 160-185 lm/W.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke C betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 160-185 lm/W.

