LEDVANCE 10 PS 830 SVArt.nr: 4068561
Strålekaster
Beskrivelse
Art.nr: 4068561LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE SENSOR er en utendørsmontert flomlysarmatur med symmetrisk lysfordeling og integrerte bevegelses- og dagslyssensorer. Armaturen har en passiv infrarød bevegelsessensor med panorering 350° og tilt 200°, samt mulighet for å stille inn deteksjonsområde, dagslysgrense, brenntid/holdetid og dimmefunksjon via dreiebrytere, inkludert mulighet for å slå av sensoren helt.
433 kr
inkl. MVA
Sendes innen 8-10 dager
Fri frakt over kr 999*
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Art.nr: 4068561LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE SENSOR er en utendørsmontert flomlysarmatur med symmetrisk lysfordeling og integrerte bevegelses- og dagslyssensorer. Armaturen har en passiv infrarød bevegelsessensor med panorering 350° og tilt 200°, samt mulighet for å stille inn deteksjonsområde, dagslysgrense, brenntid/holdetid og dimmefunksjon via dreiebrytere, inkludert mulighet for å slå av sensoren helt.
Produktinformasjon
LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE SENSOR er en utendørs montert flomlysarmatur med symmetrisk lysfordeling og integrerte bevegelses- og dagslyssensorer. Armaturen har en passiv infrarød bevegelsessensor med panorering 350° og tilt 200°, samt mulighet for å stille inn deteksjonsområde, dagslysgrense, brenntid (holdetid) og dimmefunksjon via vribrytere, inkludert mulighet til å slå sensoren helt av. LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE SENSOR leveres med elektronisk forkobling og med integrert LED-lyskilde som ikke er utskiftbar, og armaturen har POWER-SELECT-funksjon for å justere lysstrømmen direkte på armaturen. LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE SENSOR har matt, herdet opalglass som lysfordeler for en jevn lysfordeling og lav blending, og huset er i aluminium og tilbys i svart eller hvit utførelse. LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE SENSOR har monteringsbøyle med 30° vinkel og stort rotasjonsområde, pustemembran for å optimalisere luftutveksling og motvirke kondens, samt robust kabelgjennomføring med integrert vannstoppfunksjon for utendørs bruk. Lysutbyttet er 150 lm/W, og armaturen er klassifisert i isolasjonsklasse I med slagfasthet IK05 samt nominell levetid L70/B50 på 100 000 t ved 25 °C. LEDVANCE FLOODLIGHT PERFORMANCE SENSOR er beregnet for utenpåliggende montasje og kan monteres på vegg eller søyle/gulv, og den egner seg for bruk ved fasader, boligområder, hager, parkeringsplasser og tunneler. Leveres med 5 års garanti.
| Tekniske data | |
| Utførelse | Sensor |
|---|---|
| Tilpasset for arbeid ved bildeskjerm (EN 12464-1) | Nei |
| Antall poler | 3 |
| Armatur med begrenset overflatetemperatur "D" (EN 60598-2-24) | Ja |
| Bluetooth-styrt | Nei |
| Børstet overflate | Nei |
| Bredde | 57 mm |
| Dimming 0-10 V | Nei |
| Dimming 1-10 V | Nei |
| Dimming bakkant (phase cut-off) | Nei |
| Dimming DALI | Nei |
| Dimming DALI-2 | Nei |
| Dimming DMX | Nei |
| Dimming DSI | Nei |
| Dimming framkant (phase cut-on) | Nei |
| Dimming LineSwitch | Nei |
| Dimming med touch | Nei |
| Dimming med trykknapp | Nei |
| Dimming nettspenningsmodulering | Nei |
| Dimming potensiometer (integrert) | Nei |
| Dimming programmerbar | Nei |
| Dimming RF | Nei |
| Dimming sinuskurve (Sine Wave Reduction) | Nei |
| Dimming produsentspesifikk | Nei |
| Dimming Zigbee | Nei |
| Dimbar | Nei |
| Forkobling | Elektronisk forkobling |
| Forkobling inkludert | Ja |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Energieffektivitetsklasse lyskilde (EU 2019/2015) | D |
| Fotobiologisk sikkerhet (EN 62471) | RG1 |
| Farge hus/kapsling/stamme | Svart |
| Farge på lys justerbar | Nei |
| Fargebestandighet (McAdam ellipse) | SDCM5 |
| Fargetemperatur | 3000 K |
| Fargegjengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Glødetrådtest (IEC 60695-2-11) | 650 °C - 30 s |
| Høyde/Dybde | 170 mm |
| Integrert nødløsning/nødstrømsforsyning | Nei |
| Justerbar lysfordeling | Nei |
| Justerbarhet | Svingbar |
| Regulering av lysstrøm | Trinn |
| Kapslingsgrad (IP) | IP65 |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nei |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nei |
| Kompatibel med Casambi | Nei |
| Kompatibel med Google Assistant | Nei |
| Konstant lysstrøm (CLO) | Nei |
| Lampeholder/sokkel | Ingen |
| Lysstrøm | 780-1100 lm |
| Lysfarge | Hvit |
| Lysfordeler/spredning | Reflektor |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskilde | LED (ikke utskiftbar) |
| Lysåpningsvinkel | Åpen stråle |
| Lysutbytte | 133 lm/W |
| Lysuttak | Direkte |
| Egnet for innfelt montering | Nei |
| Egnet for klemmontering | Nei |
| Egnet for lavspenningssystem | Nei |
| Egnet for søyle-/gulvmontering | Ja |
| Egnet for pendelmontasje | Nei |
| Egnet for skinnemontering | Nei |
| Egnet for takmontering | Nei |
| Egnet for traversmontasje | Nei |
| Egnet for utenpåliggende montasje | Ja |
| Egnet for veggmontering | Ja |
| Egnet antall lyskilder | 0 |
| Lengde | 136 mm |
| Materiale hus/kapsling/stamme | Aluminium |
| Materiale kuppel/kåpe | Glass (opal) |
| Maks. antall armaturer per automatsikring B16 (MCB) | 84 |
| Maks. systemeffekt | 8 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Ja |
| Med bevegelsessensor | Ja |
| Med støtte for IFTTT | Ja |
| Merkespenning | 220-240 V |
| Merkestrøm | 40 mA |
| Nominell levetid L70/B50 ved 25 °C | 100000 h |
| Nominell omgivelsestemperatur i henhold til IEC 62722-2-1 | -30-50 °C |
| Nominell lysstrøm (IEC 62722-2-1) | 1100 lm |
| Reflektor | Matt |
| Reflektorfarge | Hvit |
| Bevegelsessensor-/Tilstedeværelsesdetektorteknologi | Passiv infrarød (PIR) |
| Beskyttelsesklasse (IEC 61140) | I |
| Slagfasthet (IK) | IK05 |
| Spenningstype | AC |
| Tilkoblingstype | Stikklemme (hurtigklemme) |
| Type kabelavslutning | Avslutning |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 30 minutter | Nei |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 60 minutter | Nei |
| UK Building Regs Part B brannklassifisert - 90 minutter | Nei |
| Utskiftbar forkobling | Nei |
| Overflatebeskyttelse | Pulverlakkert |
| Overdekning med isolasjon | Nei |
| Tilpasset for arbeid ved bildeskjerm (EN 12464-1) | Nei |
| Antall poler | 3 |
Fast Ja
Energimerking Lyskilde - D
Lumen 780 lm
Fargetemperatur 3000 K
IP-klasse IP65
Effekt lampe 8 W
Vinklingsbar Ja
EAN 4099854306747
Produsent
Produsentens postadresse
Kontakt produsenten Opplysninger mangler, kontakt oss for mer informasjon
Energieffektivitetsklassen for lyskilder baseres på lysutvekslingen utgående fra kraften fra strømnettet. Dette beregnes gjennom at den deklarerte brukbare lysstrømmen (uttrykt i lm) divideres med deklarert effektforbruk i på-modus (uttrykt i W) og multipliseres med den gjeldende faktoren.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke D betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 135-160 lm/W.
Faktorer – lyskilde type:
Rundtstrålende (NDS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,000
Rundtstrålande (NDLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 0,926
Rettet (DLS), tilkoblet til strømnettet (MLS) – × 1,176
Rettet (DLS), ikke tilkoblet til strømnettet (NMLS) – × 1,089
Energimerke D betyr at lyskilden har en brukbar lysstrøm på 135-160 lm/W.

