ABB OTE16T3MArt.nr: 3095991
Sikkerhetsbryter
Beskrivelse
Art.nr: 3095991ABB OTE16T3M er en plastinnkapslet sikkerhetsbryter. EMC 3-polet 7,5 kW med sort knott og grå kapsling.
inkl. MVA
Sendes 29.05.2026
30 dagers åpent kjøp
Beskrivelse
Produktinformasjon
ABB OTE16T3M er en plastinnkapslet sikkerhetsbryter. EMC 3-polet 7,5 kW med sort knott og grå kapsling. 1S hjelpekontakt. IP65-klassifisert.
| Tekniske data | |
| Utførelse som hovedbryter | Ja |
|---|---|
| Utførelse som service/reparasjonsbryter | Ja |
| Utførelse som sikkerhetsbryter | Ja |
| Utførelse som nødstoppinstallasjon | Nei |
| Omvendt bryterversjon | Nei |
| Antall brytere | 1 |
| Maks nominell driftsspenning Ue ved AC | 750 V |
| Nominell driftsspenning | 750 V |
| Nominell kontinuerlig strøm Iu | 40 A |
| Merkestrøm ved AC-23, 400 V | 16 A |
| Merkestrøm ved AC-21, 400 V | 32 A |
| Nominell effekt ved AC-3, 400 V | 7.5 kW |
| Merkeuteeffekt ved AC-23, 400 V | 7.5 kW |
| Omkoblingseffekt ved 400 V | 7.5 kW |
| Antall poler | 3 |
| Antall lukkende hjelpekontakter | 1 |
| Valgbar motordrift | Nei |
| Integrert motordrift | Nei |
| Spenningsutløser valgbar | Nei |
| Enhetskonstruksjonsmetode | Komplett enhet i kabinett |
| Egnet for gulvmontering | Nei |
| Egnet for fire-hulls frontmontering | Ja |
| Egnet for sentral frontmontering | Nei |
| Egnet for installasjon i distribusjoner | Nei |
| Egnet for mellommontering | Nei |
| Farge på kontrollelementer | Svart |
| Type kontrollelement | Skrudd |
| Kan sperres | Nei |
| Tilkoblingsmetode for hovedkrets | Skruforbindelse |
| Beskyttelsesklasse, forside | IP65 |
| Beskyttelsesnivå (NEMA) | 4 |
Høyde 150 mm
Bredde 130 mm
Dybde 85 mm